Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz
Hanka Kynychová dovedla za dětmi z dětských domovů desítky celebrit
Hanka Kynychová dovedla za dětmi z dětských domovů desítky celebrit 

Už pošesté mělo několik stovek dětí z více než dvaceti dětských domovů po celé republice možnost účastnit se 26. 11. finálové show projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Známá cvičitelka se už šest let věnuje aktivně dětem tím, že pro ně pod záštitou Nadačního fondu Hanky Kynychové organizuje celoroční program, jehož vyvrcholením je právě finálová celodenní show. Ta letos proběhla v pražském klubu SaSaZu, které také poskytlo nájem a veškeré vybavení a zařízení zdarma, a kde mezi sebou bojovaly skupiny dětí v několika kategoriích. Tento rok akci podpořil rekordní počet známých tváří, mezi nimiž zářila například i čerstvá dvojnásobná maminka Simona Krainová. Potomky tentokrát nechala doma a dorazila na akci jen se svým manželem Karlem Vágnerem. Na pódiu pak vzdala hold Hance Kynychové: „Hanka je úžasná žena, které si vážím proto, co dělá, pro její nasazení v práci a prostě proto, že je skvělá. Příští rok se ráda zúčastním znovu," nešetřila chválou na adresu autorky projektu. Simona ale podporovala nejen soutěžící děti a charitativní činnost, ale nezapomínala se věnovat také svému muži. Pochválila ale také další vystupující, Helenu Vondráčkovou. „Obdivuji ženy, které i po šedesátce vypadají dobře a pečují o sebe. Helena je toho příkladem."

 

Helena Vondráčková sklidila od dětského publika obrovské ovace, když zazpívala svůj hit Sladké mámení. A ani po vystoupení ji publikum nepustilo, takže se musela dlouhou dobu podepisovat dětem i dospělým. Ten den měla v klubu jednoznačně nejpočetnější fanklub. A v souvislosti s pochvalou Simony Krainové se nám svěřila, že občas zhřeší, ale rozhodně nedrží žádné diety. Jsou s manželem gurmáni a to k sobě prostě nejde.

 

Další krásnou ženou na akci byla Kateřina Brožová, která přišla podpořit soutěžící v odpolední finálové části. Vyhlašovala také výsledky v kategorii Nejlepší teta (vyhrála Zuzana Vandasová z dětského domova ve Frýdku-Místku) a v kategorii Nejlepší cedule, které si děti vyráběly samy, aby se jednotlivé domovy rozpoznaly. Tady vyhrál Děstský domov Tišnov. Blonďatá herečka byla velmi mila a obletovala ji zejména chlapecká část soutěžících. A ona se s nimi ochotně fotila a podepisovala se.

 

Na chvíli se zastavila i herečka Nela Boudová. Ta před lety doporučila své kamarádce Lucii Benešové dětský domov Domino, kde pracuje jako zástupkyně ředitelky zase její kamarádka. V tomto domově si potom herečka vyhlédla tehdy osmiletou Sáru, která je už šest let součástí její rodiny, kterou má s hercem Tomášem Matonohou. Lucie letos dorazila na akci se synem Štěpánem. Nele se zase na finále povedlo malé faux pas. Zařadila si herce a moderátora Petra Vágnera do rozsáhlé rodiny Vágnerů a rozpovídala se, jak u nich kdysi dávno nechávala krýt psa. Petr, který se přes pracovní vytížení zastavil jako loňský moderátor akce pozdravit děti a předat několik medailí, jí ale vysvětlil, že takovou zkušenost se psy rozhodně nemá.

 

Zrzka Radana Labajová ze skupiny Holki si přivedla do SaSaZu celou rodinu. Zapomněla však svému příteli říci, že NESMÍ brát tříletého syna Teodorka k pódiu, když bude zpívat. Tedík se totiž v nestřeženém okamžiku vydrápal za maminkou a dožadoval se jejího okamžitého odchodu domů. Uklidnil se až poté, co obdržel mikrofon a mohl se přidat ke skupině.

 

Vystoupila také Olga Lounová, o které si jedna přítomná dáma myslela, že je příbuzná Františka Pytlouna z Kapky medu pro Verunku, protože se vlastním jménem jmenuje Pytlounová. Dětem přišla zazpívat svůj hit Láska v housce, kde však chyběl Xindl X. Olga si z toho ale nic nedělala a vytáhla na pódium jednoho chlapce z dětského domova, který se ukázal být téměř adekvátní náhradou. Dokonce uměl text! Několik dalších holčiček pak tvořilo improvizovanou taneční company.

 

 

Celý den strávila v SaSaZu zpěvačka Míša Nosková, která se na pódiu objevila jak s muzikálem Kapka medu pro Verunku, tak s muzikálem Děti ráje. Měla s sebou i dcerku Elišku, kterou během maminčiných vystoupení hlídaly hodné tety, například moderátorka Marta Ondráčková. Ta se o dvouletou holčičku starala celé dopoledne tak vzorně, že tím byl přítel, který ji doprovázel, přímo nadšený. Takže je možné, že se v brzké budoucnosti dočkáme přírůstku i u Marty.

 

I herečka Alice Bendová dorazila s malou dcerkou Aličkou a na pódiu předala společně s kolegy Viktorem Limrem, Petrem Vágnerem, Libuškou Vojtkovou a Jindřichem Hesem několik ocenění.

 

Zazpívat přišla i Verona a Hey boy, Jan Bendig, který měl velký aplaus u přítomných děvčat nebo Heidi Janků, se kterou se holčičky mohly „načančat".

 

A tanečnice Libuška Vojtková měla ten den práce nad hlavu, seděla totiž v porotě, ale také chodila po molu jako modelka při VIP show firmy Madonna. Navíc slavila právě narozeniny, takže si vysloužila i speciální medaili.

 

Samostatnou kapitolu tvořili zpěváci z muzikálu Kapka medu pro Verunku. Sešlo se jich tady skutečně hodně. Královna přírodních sil Martina Pártlová, princové Petr Kutheil, František Pytloun, Felix Slováček ml., víla Lesanka Míša Nosková, chytrá služebná Genny Ciatti. A jako jediní z VIP účinkujících měli i své kostýmy z muzikálu. A protože tyto kostýmy oděvní návrhářky Evženie Rážové jsou skutečně drahé, byla vyčleněna speciální osoba, která se o ně starala a získala tak titul „hlídačka kostýmů". Los padnul na produkční Lenku Pixovou-Průšovou.

 

Královna českého dabingu Valerie Zawadská a oblíbený herec Pavel Zedníček s přítelkyní Hankou Kousalovou v závěru akce slavnostně vyhlásili Skokana roku, kterým se stal Dětský domov Lipová u Šluknova. Nejočekávanějším vyhlášením výsledků, kterého se zhostil rovněž Pavel Zedníček a Valerie Zawadská, byl Absolutní vítěz, kterým se v letošním šestém ročníku stal Dětský domov Tišnov.  A že to myslí vážně předvedli oba dva při závěrečném defilé, kde Valerie tančila, dalo by se bez nadsázky říct „jako o život". V zákulisí pak prohlásila, že to je teprve začátek a že budeme všichni koukat, co předvede příští rok.

 

Výkony dětí hodnotila porota, v níž letos zasedli například hudebník Karel Vágner, skladatel Zdeňek Barták, zpěváci Martin France a Braňo Polák, modelka Dominika Mesárošová, nebo profesionální tanečnice a trenérka Pavla Loučková, jejíž dětská taneční skupina Mafic Free Group letos získala v Německu hned dva tituly mistrů světa!

 


Dětem zpívali a celý projekt tak podpořili také například miss Jitka Válková, Gábina Gunčíková, Zbyněk Drda, Petr Kotvald, Petr Poláček, Tomáš Savka a ceny předávali olympionici Petr Koukal a David Svoboda, herec Martin Dejdar, moderátorka Martina Gavriely, herci Kristýna Janáčková, Viktor Limr, tanečník Jan Révai, modelka Lucie Váchová, moderátorky Lejla Abbasová a Pavlína Danková a mnozí další. Akci skvěle moderovaly Markéta Mayerová a Miluška Bittnerová, které stejně jako všichni účinkující, trenéři a celý realizační tým pracují na tomto projektu celý rok bez nároku na honorář. A která ještě stihla "pohřbít" úspěšný šestý ročník a vyhlásila ročník nový. "Šestý ročník Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou právě umřel, nechť žije ročník sedmý a rok 2013. Za rok na viděnou!"

 


Hanka Kynychová dovedla za dětmi z dětských domovů desítky celebrit
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz